DC ŽILINA – DC TOI TOI DIXI BRATISLAVA (08.11.2015)

Kategória: Novinky a články Uverejnené 12. november 2015
Napísal: Dušan Gráč Prečítané: 997x

 

Dňa 08.11.2015 sme v prvom zápase sezóny 2015/2016 privítali na domácej pôde v Kolkárni Tulák, veľkého favorita, minuloročného vicemajstra a 5-násobného majstra Slovenska DC TOI TOI DIXI Bratislava, ktorí prišli v zostave Horečný Martin - kapitán, Nagyová Katarína, Bédy Miloš, Dudáš Milan a Zmelík Oto. Samozrejme svoj klub prišiel podporiť aj predsedu tohto nášho najúspešnejšieho Slovenského klubu Tono Múdry. V prvom zápase prehral Pišta Garaj s Otom Zmelíkom 0:2, Peter Halač vyhral s Katkou Nagyovou 2:1, Pišta Švec porazil Miloša Bédyho 2:0 a Maťo Chládecký ,, ten bez zápasovej praxe“ nešťastne po veľkom finiši Milana Dudáša prehral 1:2. Po prvej štvrtine bol stav vzácne vyrovnaný 2:2. V druhej štvrtine Pišta Garaj prehral s Milanom Dudášom 0:2, Peter Halač porazil Miloša Bédyho 2:1, Pišta Švec porazil Katku Nagyovú 2:1 a vo výbornom zápase Maťo Chládecký prehral s Otom Zmelíkom opäť trochu nešťastne 1:2. Aj po druhej štvrtine bol stav vzácne vyrovnaný, čo pri dobrej konštalácii hviezd a troche šťastia nám dávalo akú takú nádej na dobrý výsledok. Do druhej polovice zápasu sme ani my ani súper nestriedali a tak Pišta Garaj porazil Katku Nagyovú 2:0, Peter Halač prehral s Otom Zmelíkom 0:2, Pišta Švec s Milanom Dudášom 0:2 a Matej Chládecký porazil Miloša Bédyho 2:0. Aj po tretej štvrtine bol stav vyrovnaný. Na získanie aspoň jedného bodu sme potrebovali vyhrať ešte dve hry ale v kútiku duše sme dúfali, teda aspoň ja, že by sme vyhrali tri a všetky body by ostali u nás doma. Začiatok poslednej štvrtiny nám dal veľkú nádej keď Pišta Garaj porazil Miloša Bédyho 2:0 ale bohužiaľ Peter Halač aj Pišta Švec svoje zápasy zhodne prehrali 0:2. Peter prehral s výborne hrajúcim Milanom Dudášom a Pišta s taktiež výborne hrajúcim Otom Zmelíkom. Už nám nič iné neostávalo iba hrať na predĺženie. Našťastie Maťo Chládecký svoj zápas zvládol a porazil Katku Nagyovú 2:1. V predĺžení sa hrajú dvojice 501 D.O. na jeden leg. My sme postavili dvojicu ,,najstarších –dohromady viac ako 100-ročných“ Peter Halač s Pištom Garajom, proti nim nastúpili Milan Dudáš a Oto Zmelík. Milan s Otom zahrali výborne a aj keď sa naši chalani snažili bohužiaľ svoj zápas prehrali. Druhú dvojicu sme postavili o ,,niečo“ mladších hráčov Maťa Chládeckého a Pištu Šveca. Chalani zahrali výborne a svoj zápas zvládli. Išli sme do tzv. legu smrti. Kto vyhrá, získa rozhodujúci bod. Pišta Švec s Maťom Chládeckým mali výhodu podania, ktorá nám nakoniec vytúžený bod nepriniesla. Oto Zmelík a Milan Dudáš tento leg zvládli takmer bez problémov (čo by bolo ak by Maťo mohol zatvárať) a vyhrali ho, čo nakoniec znamenalo víťazstvo hostí. Veľká škoda, pri troche šťastia sme mohli tento zápas aj vyhrať. Nevadí, nabudúce sa nám to určite podarí. DC Žilina – DC TOI TOI DIXI Bratislava 8:9 po preĺžení. Ako hrali naši hráči:Matej Chládecký  4 zápasy/2b., Peter Halač 4z./2b., Štefan Švec 4z./2b., Štefan Garaj 4z./2b.

Najbližší zápas: DC Žilina - Forever Púchov, 29.11.2015 o 11:00 hod, v Kolkárni Tulák.